• Powietrzna Akademia

    W połowie marca z powodu zagrożenia epidemiologicznego nastał czas edukacji z domu.

    Powietrzna Akademia  Airly  i Fundacja  Veolia PL wychodząc naprzeciw niestandardowej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy zaprosiły nas na naukową przygodę - interaktywny kurs online.

    Atrakcyjny pokaz przygotowany przez doświadczonych edukatorów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, w przystępny sposób przedstawił najmłodszym wiedzę na temat:

    • składników powietrza
    • źródeł zanieczyszczenia atmosfery
    •  zjawisk powodujących smog
    • sposobów działań na rzecz czystego środowiska

     

                Profesor Pyłek i Profesor Tlenek wytłumaczyli najmłodszym w zrozumiały i przystępny sposób, jak to jest z tym czystym powietrzem i skąd bierze się smog.

    23 uczniów naszego zespołu bardzo aktywnie uczestniczyło w konkursach i chętnie odpowiadali na pytania prowadzących. Niejednokrotnie wartościowe odpowiedzi były wyświetlane na forum podczas pokazu online.

     

    A tak nas zachęcili:

    https://www.facebook.com/airlyeu/videos/powietrzna-akademia-airly-i-fundacji-veolia-zapowied%C5%BA/257515905295344/

     

    Joanna Hodur

  • Egzamin ósmoklasisty

    Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku 2020 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Podlipiu w czasie występowania epidemii COVID-19:

    Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty 2020 r.pdf

  • Okładka do książki

    W ramach innowacji czytelniczej uczniowie klasy II zaprojektowali okładkę do książki „Nasza mama czarodziejka”.

  • Harmonogram

  • Zajęcia rozwijające

    Prace plastyczne wykonane przez uczennicę klasy 3 - Kingę Kaczmarek w ramach rozwijających zajęć plastycznych.

  • Rekrutacja uczestników do Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Bolesławiu

    Rekrutacja uczestników do Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Bolesławiu

    Szanowni Państwo

    Od 25.05.20r zostanie otwarte Centrum Rozwoju Dziecka- Perspektywy Kids. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie LGD Nad Białą Przemszą w Partnerstwie z Gminą Bolesław. Placówka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży 0-18 lat zamieszkałych na terenie Gminy Bolesław. Pobyt dziecka w placówce jest nieodpłatny i dobrowolny. Podopiecznym świetlicy zapewniamy bezpłatny posiłek i dojazd.

    http://www.nadbialaprzemsza.org.pl/swietlica-marzen-w-boleslawiu/249-rekrutacja-uczestnikow-do-placowki-wsparcia-dziennego-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-boleslawiu.html

  • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

  • Informacja

  • Zajęcia rozwijające

    Prace uczniów klasy II. Majowe owady 🐌🐞🐜🕷🐝🐛wykonane z masy papierowej...prawda, że są piękne..? 🙂 M.Szreter

  • Kampania społeczna "Bądź kumplem, nie dokuczaj"

    W ramach kampanii społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj" Cartoon Network promuje ideę życzliwości oraz koleżeńskie postawy, pokazując, że niezależnie od różnic każde dziecko zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu. Akcję wsparł Robert Lewandowski.

    Do kampanii przystąpili uczniowie klas I-III. Zostali oni zapoznani z kodeksem kumpla oraz uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pedagoga i psychologa szkolnego, zgodnie z proponowanymi scenariuszami. Uczniowie dowiedzieli się kim jest superbohater oraz jakie ma cechy. Rozmawiano z uczniami, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego
    i powinniśmy doceniać tę różnorodność. Dzieci z nauczycielem przygotowały „Kodeks Dobrego Kolegi”, który został umieszczony na tablicy klasowej. Uczniowie wykonali pracę plastyczną – zadanie polegało na narysowaniu siebie w roli superbohatera.  Każdy z uczniów nazywał swoje dobre cechy i  opowiadał, co pozytywnego w ostatnim czasie zrobił dla drugiej osoby. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, dzięki którym lepiej się poznały oraz dowiedziały się, że warto reagować w sytuacji, gdy druga osoba potrzebuje pomocy.

     

                          Monika Wiktor, Barbara Łaskawiec

  • Innowacja pedagogiczna

    Calineczka- prace  wykonane przez uczniów klasy II w ramach Innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą".

  • KOMUNIKAT DO RODZICÓW

     

    W związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 29.04.2020 r. o umożliwieniu od dnia 06.05.2020 r. otwarcia przedszkoli oraz mając na uwadze zapewnienie bezpiecznej organizacji pracy naszej placówki zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia

    Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Podlipiu zwraca się z prośbą do rodziców o przekazanie (telefonicznie lub mailowo) do dnia 04.05.2020 r. do godz. 9.00 do sekretariatu zespołu informacji dotyczącej woli przysłania swojego dziecka do przedszkola celem zapewnienia mu opieki na czas pracy obojga rodziców w miejscu zatrudnienia.

    Pierwszeństwo będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania  związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Jednocześnie informujemy o czynnikach ryzyka zarażenia COVID-19, zarówno u dziecka, jego rodziców lub opiekunów, jak i innych domowników oraz o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka na zajęcia opiekuńcze, jak i dowożeniem dziecka do przedszkola.

    Do obowiązków rodziców/opiekunów będzie należało zapoznanie się i przestrzeganie wewnętrznych procedur postępowania dla zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia dzieci oraz osób dorosłych.

     

  • Świetlica szkolna - praca zdalna

    Drodzy Rodzice, Uczniowie!

    Na naszej stronie w zakładce „Świetlica” znajdują się propozycje zajęć świetlicowych do wykorzystania w domu w czasie wolnym. Chętnych zapraszamy serdecznie !

  • Stroiki i dekoracje wielkanocne

     

    Kilkoro uczniów naszego Zespołu podzieliło się z nami swoimi pomysłami na dekoracje i stroiki wielkanocne. Dziękujemy za przesłanie zdjęć Oli z klasy 7, Blance i Bartkowi K. z klasy 5 oraz Dawidowi z klasy 7.

  • Życzenia

  • Życzenia

  • Kultura w Internecie - NETYKIETA

    W związku z kształceniem na odległość na ocenę zachowania będą miały wpływ następujące czynniki:

    1. wywiązywanie się z obowiązków ucznia,

    2. przestrzeganie netykiety,

    3. dbałość o piękno mowy ojczystej.

  • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

     

    To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY, Polska sekcja tej organizacji istnieje od 1973 roku). Każdego roku gospodarzem święta jest inne państwo – impreza odbywała się już w takich krajach jak Japonia, Belgia, Brazylia, Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska także była gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci - w 1979 roku. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom. Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie. 

                                                                                                                     M. Wiktor

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Przedszkolno-Szkolny w Podlipiu
    Podlipie 153
    32-329 Bolesław
  • /fax: (32) 642 41 77

Galeria zdjęć