• Wizyta Świętego Mikołaja

    Wizyta Świętego Mikołaja

                 Dzisiaj panował u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły i przedszkola z workiem pełnym słodkości, co nasze dzieci i uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazły się paczki, które wszystkim wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Dziękujemy Święty Mikołaju 😀😁😀 !!! FOTORELACJA

  • Spotkanie z żołnierzem

    Spotkanie z żołnierzem

            4 grudnia gościliśmy żołnierza z 34 Dywizjonu  Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia. Spotkanie było zorganizowane w ramach udziału uczniów klas gimnazjalnych w projekcie Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II oraz dla uczniów klasy siódmej w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Nasz gość przedstawił młodzieży drogę edukacyjną, którą należy pokonać, aby wstąpić w szeregi wojskowe. Przybliżył historię swojej jednostki, omówił na czym polega praca żołnierza, zaprezentował zdjęcia z wyjazdów na poligon. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali konkretne pytania dotyczące wyposażenia wojskowego,  przebiegu dnia na poligonie oraz jakie trzeba spełniać warunki, aby móc zostać żołnierzem.

  • Brązowy medal drużyny dziewcząt w badmintonie!!!

    Brązowy medal drużyny dziewcząt w badmintonie!!!

    Dnia 01.12.2017r. w Zakopanem odbył się finał Małopolskich Igrzysk Młodzieży w badmintonie drużynowym dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 12 najlepszych drużyn z województwa małopolskiego.

    Wśród nich był nasz zespół w składzie Paulina Stachura, Adrianna Wiślak, Dagmara Łaskawiec.

    Po emocjonujących i wyczerpujących meczach dziewczyny wywalczyły brązowy medal.

    Serdecznie gratulujemy!!!

    Fotorelacja

  • „Zabawki i zabawy dawniej i dziś”- program „Działaj lokalnie 2017”

    „Zabawki i zabawy dawniej i dziś”- program „Działaj lokalnie 2017”

    15 listopada 2017 r. w naszym Zespole odbyło się spotkanie pt. „Zabawki i zabawy dawniej i dziś”. A to za sprawą udziału w programie „Działaj lokalnie 2017” i zgłoszonemu przez nas projektowi „Jak to dawniej bywało?”.
    Gościliśmy Wójta Gminy Bolesław – Pana Krzystofa Dudzińskiego, radnych Rady Gminy Bolesław – Mirosława Ćwięczka i Krzysztofa Cieplucha, Koło Gospodyń Wiejskich z Podlipia, mieszkańców oraz uczniów.
    Podczas spotkania Pani Dyrektor Bogusława Swoboda opowiadała o zabawach i zabawkach we wsi kiedyś i współcześnie, zaproszeni goście dzielili się wspomnieniami.
    Oczywiście zabawy należało zaprezentować uczniom. Okazało się, że część z nich nie była im znana. Salę do późna wypełniał śmiech dzieci i młodzieży oraz żywe rozmowy zaproszonych gości. Cieszymy się, że działania przez nas podejmowane są pozytywnie odbierane przez lokalne społeczeństwo
    .

    Zapraszamy do naszej fotorelacji

  • Warsztaty profilaktyczne

    Warsztaty profilaktyczne

       10 listopada 2017r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych "Jak radzić sobie z agresją i przemocą rówieśniczą" prowadzonych przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. Celem zajęć było uświadomienie uczniom trudnej sytuacji w jakiej znajdują się osoby doświadczające przemocy, zwrócenie uwagi jak budować poczucie bezpieczeństwa w klasie oraz jak wzmacniać więzi między uczniami. Uczniowie poznali również sposoby reagowania w sytuacji doświadczenia agresji lub przemocy. Uczniowie klasy VII i gimnazjum uczestniczyli w warsztatach "Budujemy mosty - jak skutecznie komunikować się z innymi". Podczas aktywnych zajęć młodzież poznała zasady skutecznej komunikacji, szczególnie w sytuacjach trudnych, konfliktowych, zwrócono im również uwagę na rolę aktywnego słuchania w procesie komunikacji.

    Dziękujemy Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu oraz Pełnomocnikowi Wójta Gminy ds. Profilaktyki za sfinansowanie warsztatów.

  • 11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

    11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

    W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Aby upamiętnić tę datę, uczniowie klasy 6 i 7 pod kierunkiem pani Doroty Filipek, pani Aleksandry Nalepy oraz pani Moniki Smółki przygotowali akademię, ukazującą wydarzenia, dzięki którym Nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Ta cenna lekcja patriotyzmu pokazała, jak ważna jest pamięć o naszych przodkach, którzy swą odwagą i poświęceniem bronili swojego kraju. Przedstawienie zostało wzbogacone pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klasy II i III gimnazjum. Dzień 11 listopada skłania nas do refleksji i zadumy, i przypomina nam, że raz osiągnięta niepodległość jest czymś, co należy pielęgnować.

    FOTORELACJA

  • OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO ŚNIADANIOWE: „ŚNIADANIE DAJE MOC”

    OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO ŚNIADANIOWE: „ŚNIADANIE DAJE MOC”

    Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już od siedmiu lat szkoły w całej Polsce obchodzą DZIEŃ ŚNIADANIE DAJE MOC. Uroczystość ta jest świętowana 8 listopada, ponieważ wtedy przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku uczniowie klasy pierwszej i trzeciej postanowiły przyłączyć się do akcji i również zorganizowały pyszny śniadaniowy dzień. Przy niewielkiej pomocy swoich wychowawczyń uczniowie przygotowali pyszne, kolorowe i bardzo zdrowe kanapki. Poznali również 12 zasad zdrowego odżywiania, stworzonego przez ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka, a następnie delektowali się pysznymi kanapkami.

    Zapraszamy do galerii na fotorelację

     

     

  • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

    Dnia 7 listopada 2017r. w naszym Przedszkolu zrobiło się bardzo  bajkowo, a to wszystko za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Dzieci w tym dniu mogły przebrać się za ulubioną postać z bajkową, więc zawitały do nas: księżniczki, wróżki, kotki, piraci, myszki i wiele innych ciekawych postaci. Za sprawą latającego dywanu, wszyscy udali się do krainy bajek. Tam czekały  na rozwiązanie bajkowe zadania, zagadki, gry i zabawy. Trzeba było wykazać się nie lada sprytem, by uciec przed złym wilkiem, pomóc Kopciuszkowi w wykonaniu jego prac, czy nie zasnąć od zatrutego jabłka. Na zakończenie tego nietypowego dnia odwiedziła nas Pani z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Waśniewskich w Bolesławiu filia Podlipie, która umiliła dzieciom czas czytaniem bajek.  Przygotowaniem i prowadzeniem obchodów zajęły się wychowawczynie obu grup przedszkolnych oraz Pani Edyta Sadzawicka. Zapraszamy na fotorelację do naszej galerii.

     

    M. Szreter

                                              

  • Jesienne drzewo

       W związku z nadejściem jesieni w świetlicy szkolnej został ogłoszony konkurs plastyczny Jesienne drzewo. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I, III, IV i VI szkoły podstawowej. Nagrody za wykonane prace otrzymali;

    I miejsce - Bryan Krzywdziński kl. I

    II miejsce - Dominika Mistela kl. III

    III miejsce Aleksandra Lipska kl. III

    Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia prac w świetlicy szkolnej.

                                                                                                                                Edyta Sadzawicka

  • Jedzenie dawniej i dziś - "Jak to dawniej bywało? - Działaj lokalnie 2017

    Jedzenie dawniej i dziś - "Jak to dawniej bywało? - Działaj lokalnie 2017

           25 października w naszym Zespole odbyło się spotkanie pt. „Jedzenie dawniej i dziś”. Wszystko dzięki udziałowi w programie „Działaj lokalnie 2017” i zgłoszonemu przez nas projektowi „Jak to dawniej bywało?” Gościliśmy Zastępcę Wójta Gminy Bolesław – Panią Krystynę Kowalewską, radnych Rady Gminy Bolesław – Mirosława Ćwięczka i Krzysztofa Cieplucha, Koło Gospodyń Wiejskich z Podlipia, mieszkańców oraz uczniów.  Podczas spotkania Pani Dyrektor Bogusława Swoboda opowiadała o życiu na wsi dawniej i dziś, Pani Justyna Markiewicz przedstawiła prezentację nt. sposobów wyrabiania chleba, zaproszeni goście dzielili się wspomnieniami oraz posiadaną wiedzą. Duże zainteresowanie wykazali uczniowie naszego Zespołu – brali czynny udział w dyskusji, z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi. To międzypokoleniowe spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że mieszkańcy Podlipia czują potrzebę wspólnego spędzania czasu, dzielenia się doświadczeniami i umiejętnościami.

    Sfinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie 2017" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze przy wsparciu finansowym Gminy Bolesław w ramach zadania publicznego.

                                                                                          Zapraszamy do galerii na fotorelację

  • Konkurs czytelniczy w MBP w Bukownie

    25 października w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bukownie odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Nie jesteś inny", w którym udział wzięło ponad 40 uczniów klas VII i I-II gimnazjum. Miło nam poinformować, że uczennica naszego Zespołu - Wiktoria Małecka, otrzymała wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!

  • SPOTKANIE Z EKODORADCĄ

    SPOTKANIE Z EKODORADCĄ

    19 października uczniowie klasy pierwszej i trzeciej oraz dzieci z grupy Starszaki wzięły udział w zajęciach „SMOG ALBO ZDROWIE”, dotyczących ochrony środowiska, które prowadził dla nas pan Jakub Kilian – Ekodoradca w Gminie Bolesław. Dzieci dowiedziały się, dlaczego powietrze jest tak bardzo zanieczyszczone, oraz jak bardzo oddychanie smogiem jest szkodliwe dla naszego organizmu.

     

  • Dzień Edukacji Narodowej 2017

    13 października w naszym Zespole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: wójt gminy Bolesław - pan Krzysztof Dudziński, pani Krystyna Kowalewska - zastępca wójta oraz radny gminy - pan Krzysztof Ciepluch. 
    W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Bogusława Swoboda, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie 
    i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora za wyróżniającą się pracę.
    W części artystycznej, uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjum pod kierunkiem pani Magdaleny Tomsi oraz pani Justyny Markiewicz, tańcem i śpiewem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. 
    Na zakończenie Samorząd Uczniowski wręczył dyplom dla Najsympatyczniejszego Nauczyciela, którym został w tym roku pan Tomasz Baran. Gratulujemy!!!
    Wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia :)

  • Wycieczka zawodoznawcza

    Wycieczka zawodoznawcza

        Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Straży Pożarnej, Zespołu Ratowników Medycznych i Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z obowiązkami i pracą zawodową służb ratowniczych. Strażacy zademonstrowali zastosowanie i pracę różnorodnych urządzeń będących na wyposażeniu wozu strażackiego oraz przedstawili uczniom metody gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Kolejnym punktem była wizyta w Zespole Ratowników Medycznych w Nowym Szpitalu, gdzie uczniowie poznali procedurę organizowania wyjazdu karetki pogotowia od momentu zgłoszenia do dyspozytora oraz wyposażenie karetki wraz ze sprzętem medycznym ratującym życie. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Komenda Policji, gdzie młodzież obejrzała prezentację multimedialną przybliżającą zawód policjanta oraz jakim wymaganiom trzeba sprostać, aby móc pracować w tym zawodzie. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość zobaczenia gdzie znajduje się pomieszczenie dla osób zatrzymanych, stanowisko kierowania oraz strzelnica. Policjanci zademonstrowali strój, który jest niezbędny w akcjach ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, np. w czasie trwania zgromadzeń i imprez masowych.

    Wycieczka była zorganizowana w ramach lekcji edukacja dla bezpieczeństwa oraz realizacji projektu z doradztwa zawodowego.

  • Wycieczka do kopalni wiedzy o cynku ZGH

    Wycieczka do kopalni wiedzy o cynku ZGH

    We wrześniu i październiku uczniowie klas IV – VII odwiedzili Kopalnię Wiedzy o Cynku w Bukownie, gdzie za pomocą wystawy multimedialnej poznali historię i tradycje górnictwa. Nowoczesne, podświetlane i wyłożone lustrami ekspozycje, gra świateł i dźwięku, a także niezwykły świat minerałów zachwyciły uczniów. Podczas lekcji interaktywnej uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces wydobycia rud cynku i ołowiu, jakie maszyny służyły do pracy w kopalni oraz jak wyglądało życie górników i hutników. Całość została uzupełniona oglądaniem filmów w trójwymiarze. Wiedza i doświadczenie zdobyte przez pokolenia górników, inżynierów i naukowców oraz tradycja górnicza Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” znalazły swoje miejsce w nowoczesnej przestrzeni edukacyjnej. Wrażenia niesamowite, dlatego warto to sprawdzić samemu http://zghboleslaw.pl/pl/kopalniawiedzy.

  • Ślubowanie klasy I

    Ślubowanie klasy I

    13 października odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Po ślubowaniu uczniowie zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor Bogusławę Swobodę. Oprawę artystyczną przygotowała pani Agnieszka Szymczyk-Wyżychowska. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, być dobrymi kolegami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
    Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom wielu sukcesów podczas szkolnej wędrówki w zdobywaniu wiedzy

  • Obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki

       W dniach 27 września – 6 października 2017r. świętowaliśmy w naszym Zespole Dni Muzyki, które przygotowane były przez gimnazjalistów z klasy II. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w audycji muzycznej prowadzonej przez agencję artystyczną Violino z Dąbrowy Górniczej, podczas której słuchali utworów muzycznych z różnych stron świata. Ponadto starsi uczniowie brali udział w ankiecie dotyczącej ich preferencji muzycznych, notabene taką ankietę organizatorzy przeprowadzili również wśród nauczycieli. Wyniki obydwóch zostały przedstawione uczniom. Młodsi zaś (klasy 1-3), zainspirowani słuchaniem wielkich dzieł muzycznych, tworzyli pod opieką swoich wychowawców przepiękne prace plastyczne, które później znalazły swoje miejsce na wystawie. A nasi najmłodsi milusińscy? Cóż, z własnej inicjatywy postanowili włączyć się w tą muzyczną akcję i wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w przeróżnych muzycznych zabawach i zajęciach. Dodatkowo na korytarzu szkolnym były organizowane różnorakie wystawki poświęcone muzyce. W ostatnich dniach obchodów przewidziano tzw. „muzyczne przerwy”, podczas których uczniowie mieli możliwość słuchania ulubionej muzyki.

               Wszystkim uczniom życzymy, by muzyka stale gościła w ich sercach i duszy, a przeżyte dni były inspiracją do podejmowania działań muzycznych.

                                                                                                                                                                E.Kulig

  • Międzynarodowy Dzień Muzyki

    Międzynarodowy Dzień Muzyki

    6 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zorganizowano w naszym Przedszkolu warsztaty muzyczne z gitarą i ukulele, które poprowadził dla nas Pan Andrzej Jasica. Dzieci miały okazje zapoznać się z wyglądem instrumentów, poznały nazwy ich części, miały możliwość posłuchać brzmienia instrumentów, a także same zagrać na ukulele. Pan Andrzej przygotował również dla dzieci zagadki muzyczne, zabawy rytmiczne oraz dużo wesołych piosenek, w których wszyscy mogli się wykazać talentem muzycznym. Dziękujemy Panu Andrzejowi za mile spędzony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

    M.Szreter

      

  • "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"

     

                                  

          W ramach realizowanego projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II" od 18 września rozpoczął działalność w Zespole Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKA), umożliwiający realizację doradztwa zawodowo - edukacyjnego dla uczniów gimnazjum. Celem działań jest aktywizacja zawodowa uczestników, poznanie ich własnych możliwości oraz ukierunkowanie na planowanie dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. W ramach projektu prowadzone są zajęcia warsztatowe i konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym. Zajęcia są bezpłatne, dostępne dla uczniów klasy II i III gimnazjum, a w przyszłym roku szkolnym również dla obecnej klasy VII.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Przedszkolno-Szkolny w Podlipiu
    Podlipie 153
    32-329 Bolesław
  • /fax: (32) 642 41 77

Galeria zdjęć