• "Kodowanie i programowanie - czas cyfrowych kompetencji rozwijanie"

    25.10.2024

    W okresie od 15.10 – 27.10.2024 r. nasz Zespól po raz kolejny aktywnie włącza się do akcji CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania pod hasłem "Kodowanie i programowanie - czas cyfrowych kompetencji rozwijanie".

    W ramach zajęć edukacyjnych i zajęć rozwijających uzdolnienia, prowadzonych w przedszkolu oraz na każdym etapie szkoły podstawowej, podjęliśmy działania w formie: zadań, wyzwań, gier i zabaw. Wymagały one od dzieci i uczniów: logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości, umiejętności tworzenia i odczytywania kodów, podstaw algorytmiki, programowania jak również projektowania w programie Tinkercad  i obsługę drukarki 3D.

    Akcja Codeweek organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To okazja, by rozwijać kompetencje cyfrowe, kreatywność i logiczne myślenie, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
    Dlatego nie mogło nas zabraknąć!

     

     

     

  • Dzień języków obcych w Zespole

    22.10.2024
  • MISTRZOSTWO POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT!!!

     

    Dnia 24.10.2024r na hali sportowej w Kluczach odbyły się  powiatowe zawody piłki nożnej halowej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie Zofia Cieślik, Zofia Banasik, Anita Kulig, Julia Leśniak, Alicja Kupiec, Oliwia Oliwa, Zuzanna Skolimowska, Dorota Machnik zajęła pierwsze miejsce i będzie reprezentować powiat olkuski na zawodach rejonowych.
    SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

  • Projekt edukacyjny Emp@tyczna klasa

    Zespół Przedszkolno - Szkolny w Podlipiu bierze w tym roku udział w projekcie edukacyjnym Emp@tyczna klasa. W ramach pierwszej misji, w klasach 1-3 odbył się Tydzień Empatii. W pierwszym dniu uczniowie losowali swoich "cichych przyjaciół", których mieli obdarzyć w najbliższych dniach wyjątkową troską. Pomysłów pojawiło się wiele. Pisano sobie miłe liściki, pożyczano przybory szkolne, częstowano łakociami. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Pod koniec tygodnia odbyły się warsztaty dotyczące Emaptii. Każda z klas miała w tym dniu inny akcent kolorystyczny. Uczniowie podzielili się swoimi odczuciami i doświadczeniami z ćwiczenia, a następnie wzięli udział w krótkim quzie oraz obejrzeli film. 

    I klasa wykonała prace plastyczne pt: "Empatia moją Super Mocą"

    Uff... ależ było emocji!

    Do zobaczenia w następnej misji! :)

  • Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” 2024/2025

    Program profilaktyczny „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”  ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli  w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego.

    W pierwszym półroczu ma przygotować uczniów do korzystania z pierwszej pomocy psychologicznej. Zajęcia będą prowadzone przez pedagoga i psychologa szkolnego.

    Tematy lekcji w I półroczu:

    1. Poczuj emocje.
    2. Nazwij potrzeby.
    3. Moje granice.
    4. Potrzebuję pomocy. Jak to zakomunikować?

    Cele zajęć w I półroczu:

    • nabywanie i rozwijanie kompetencji rozpoznawania emocji w swoim ciele, myślach i zachowaniu;
    • nabywanie i rozwijanie umiejętności nazywania potrzeb stojących za emocjami;
    • nabywanie i rozwijanie umiejętności oceny natężenia potrzeb i rozpoznawania związanych z nimi granic;
    • nabywanie i rozwijanie kompetencji komunikowania tego, co czują i czego doświadczają uczniowie.  

    W II półroczu zajmiemy się higieną cyfrową i bezpieczeństwem w sieci.  

    Tematy zajęć, które będą realizowane w II półroczu to: 

    1. Ja i moja relacja ze światem online. 
    2. Ja i moje bezpieczeństwo w świecie offline i online.
    3. Ja i krytyczne myślenie. 
    4. Aktywność fizyczna. Dlaczego mózg potrzebuje ciała? 

    Cele zajęć w II półroczu:

    • nabycie i rozwijanie kompetencji zadbania o higienę cyfrową; 
    • profilaktyka e-uzależnień;
    • wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci w świecie realnym oraz w świecie online, poprzez nabywanie i rozwijanie kompetencji rozpoznawania, wyznaczania i komunikowania granic; rozróżniania sytuacji, w których ktoś wyraża własne zdanie, świadomości, co to jest hejt; rozpoznawania i reagowania na przemoc, m.in. na cyberprzemoc
    • nabywanie i rozwijanie umiejętności weryfikowania treści, rozwijanie umiejętności wglądu wobec własnych zachowań online;
    • wzmacnianie ogólnorozwojowe, wspierające aktywność fizyczną, rozwijanie wiedzy dotyczącej alternatywnych zachowań do zachowań online.
  • Dzieciństwo bez przemocy

    Nasza Szkoła dołączyła do Kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, która uwrażliwia na problem krzywdzenia dzieci w Polsce oraz promuje sposoby dbania o rozwój i bezpieczeństwo dzieci, aby zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo i dobrą przyszłość. Projekt realizowany będzie w dniach 8.10-19.11.2024 r. w przedszkolu oraz klasach 1 - 4 w ramach lekcji z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

  • Dzień Edukacji Narodowej 2024

  • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

       Jak co roku chętni uczniowie z klasy trzeciej szkoły podstawowej w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania prezentują w starszej grupie przedszkolnej wybrany tekst literacki. W Tym roku szkolnym uczniowie dla swoich młodszych koleżanek i kolegów czytali baśń pt. „Żabi Król” autorstwa braci Grimm. Uczniowie zadawali przedszkolakom pytania do bajki, rozmawiali a na koniec poprosili o pomalowanie ilustracji do przytoczonego tekstu.

                                                                                                                                                     E.Kulig

  • Spotkanie autorskie

         W dniu 11 października 2024r. klasa I została zaproszona do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Waśniewskich w Bolesławiu na niecodzienne wydarzenie czytelnicze – spotkanie z autorką książek dla dzieci – panią Joanną Krzyżanek. Pisarka opowiadała o swoich bajkach, wierszach, przedziwnych przygodach, przenosząc czytelnika w świat dziecięcej wyobraźni. Było to bardzo intrygujące doświadczenie, które nawet nauczycieli przeniosło do lat młodzieńczych, o których już pewnie dawno zapomnieli…

     

                                                                                                                                          E.Kulig, P.Rodak - Bartusik

  • DNI MUZYKI

    Tegoroczne obchody Dni Muzyki, prócz słuchania ulubionej muzyki przez uczniów na szkolnych korytarzach - uświetniły zajęcia taneczne dla uczniów wszystkich klas. Warsztaty poprowadził pan Mateusz Wróbel – instruktor tańca, choreograf z Agencji eventowej La Cultura, współpracującej z Centrum Kultury w Bolesławiu.

     

                                                                                                                                                 E.Kulig

  • Dzień Języków Obcych 22/10/2024

  • „ 𝗭 𝗢𝗥𝗟𝗜𝗞𝗔 𝗡𝗔 𝗦𝗧𝗔𝗗𝗜𝗢𝗡 „- 𝗽𝗶𝗲𝗿𝘄𝘀𝘇𝘆 𝗲𝘁𝗮𝗽 𝘄𝘆𝗴𝗿𝗮𝗻𝘆!!!

    Dnia 08.10.2024 r. w miejscowości Mucharz koło Wadowic odbył się pierwszy etap ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dziewcząt „ Z Orlika na Stadion”.

    Nasza drużyna w składzie: Julia Leśniak, Zofia Cieślik, Zofia Banasik, Zuzanna Skolimowska, Alicja Kupiec, Anita Kulig, Oliwia Oliwa, Dorota Machnik zajęła 1 miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego tego turnieju. Serdecznie gratulujemy

  • MISTRZOSTWO POWIATU W LEKKOATLETYCE❗️❗️❗️

    Dnia 07.10.2024 r. na stadionie MOSiR w Olkuszu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w lekkoatletyce. Nasz uczeń Bartłomiej Probierz zajął pierwsze miejsce w pchnięciu kulą chłopców. Natomiast 3 miejsce w pchnięciu kulą dziewcząt zajęła Anita Kulig, a 4 miejsce w skoku w dal dziewcząt zajęła Zofia Banasik.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Moja pocztówka z Europy - konkurs plastyczny

  • Ogólnopolski Projekt „Empatyczna klasa”

    W obecnym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu „Empatyczna klasa”.
    Jest on odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2024/2025 tj. Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej  i  umiejętności pracy z  zespołem zróżnicowanym.

    Głównym celem Projektu jest kreowanie u dzieci i młodzieży postawy lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania. Zadaniem szkoły jest realizowanie misji wyznaczonych na każdy miesiąc trwania projektu.

  • "Bajki - pomagajki "czyli o magicznej mocy bajkoterapii

    Nasza placówka bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno- czytelniczym "Bajki – Pomagajki”.

    Projekt opiera się przede wszystkim na bajkoterapii, ale wiąże się także z propagowaniem wśród najmłodszych idei czytelnictwa, w tym głośnego czytania.

    BAJKI-POMAGAJKI to niezwykłe historie dotyczące różnych emocji, postaw czy trudności, z którymi dzieci niejednokrotnie się borykają. Nie są one zakończone morałem, ale dzieci mogą utożsamiać się z bohaterami i przeżywać z nimi określone sytuacje.

    BAJKI-POMAGAJKI oswajają z emocjami i problemami bohaterów, a co najważniejsze zawierają wiele praktycznych wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w trudnych chwilach.

    Głównym celem akcji będzie wzmocnienie rozwoju psychicznego dzieci, budowanie wiary we własne umiejętności oraz budowanie pozytywnej samooceny dzieci. Będziemy uczyć się radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz kształtować umiejętności emocjonalno- społeczne dzieci i uczniów.

    Projektem objęte będą dzieci z grup przedszkolnych oraz klas pierwszych.

  • Dzień kropki IX 2024

  • Projekt MEN " Przedszkolaki mają superMOC znają pierwszą pomoc!"

  • KONKURS SKO DLA SZKÓŁ I NAUCZYCIELI EDYCJA 2023/2024

    Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli to rywalizacja, w której szkoły realizują założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności.

    Celem konkursu jest m.in. praktyczna edukacja ekonomiczna, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości, promowanie zdrowego stylu życia oraz wsparcie działań edukacyjnych kierowanych do uczniów szkół podstawowych, realizowanych w ramach programu SKO przez Nauczycieli.

    Dzięki SKO PKO Banku Polskiego, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje oraz poznawać nowe obszary wiedzy wykraczającej poza podstawę programową, w tym z zakresu szeroko pojętych finansów, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy i cyberbezpieczeństwa.

    W ramach rywalizacji Nauczyciele przygotowują elektroniczne prezentacje przedstawiające działania i osiągnięcia szkoły w trakcie trwania danej edycji.

    Miło mi poinformować, że nasz Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1500 zł.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

    2 września 2024 roku o godzinie 11:00 w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Podlipiu zadzwonił pierwszy dzwonek. Pani Dyrektor Joanna Hodur przywitała Rodziców, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów w nowym roku szkolnym słowami :

    "Minęły dwa miesiące beztroskich wakacji. Chociaż nie jest łatwo pożegnać plaże skąpane w słońcu, błękit nieba czy ścieżki górskie ukryte wśród zielonych lasów, nadszedł czas na nowe wyzwania i przygody, które rozpoczną się w murach naszej Szkoły". Z niecierpliwością i radością oczekujemy na nie.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Przedszkolno-Szkolny w Podlipiu
    Podlipie 153
    32-329 Bolesław
  • /fax: (32) 642 41 77

Galeria zdjęć