• 25 Finał WOŚP

    25 Finał WOŚP

            Po raz piąty w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy finał akcji odbył się w Bolesławiu. Tegoroczna XXV Orkiestra, grała na szczytny cel: ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

          Bolesławski sztab zakończył kwestowanie z kwotą 21507,47 zł. Podczas XXV Finału WOŚP naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Kozioł, Magdalena Banyś, Damian Lorek, Mikołaj Zięba, Gabriel Lorek, Daniel Łabuz.

     

  • XV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS I-III „ŚWIAT PRZYRODY W POEZJI DZIECIĘCEJ”

                  W dniu 8 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się XV edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego klas I – III o tematyce „Świat przyrody w poezji dziecięcej”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z 4 szkół Gminy Bolesław. Popisom młodych recytatorów przysłuchiwało się jury w składzie: pani Ilona Szumowska, pani Edyta Probierz – Gdula, pani Monika Cebo i pani Marzena Kurek. „Mistrzem Recytacji Gminy Bolesław” został uczeń klasy III Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Laskach – Wiktor Szyguła. Laureaci II i III miejsca otrzymali tytuł „Wicemistrza Recytacji Gminy Bolesław”. Są to: Jan Krawczyk i Oliwia Adamczyk – uczniowie klasy II z Zespołu Szkół w Krzykawie.

               Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu, wspaniałą dykcją, bezbłędnym pamięciowym opanowaniem tekstu oraz wielkim zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicykonkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

    Na zakończenie wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

    M. Kurek

  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

    Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

       W bieżącym roku szkolnym nasz Zespół przystąpił do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który dotyczy wspierania organów prowadzących szkoły w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa i zakupu nowości wydawniczych do bibliotek. Za kwotę pięciu tysięcy złotych zakupiliśmy do biblioteki szkolnej wiele książek,wśród których każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Uczniowie z wychowawcami klas aktywnie włączyli się w realizację wymagań, które narzuciło rozporządzenie.Każda klasa przygotowała projekt edukacyjny z wykorzystaniem księgozbioru bibliotecznego. Uczniowie chętnie uczestniczyli w proponowanych im konkursach. W konkursie pt. Projekt okładki do mojej ulubionej książki wyróżniono prace ucznia klasy II szkoły podstawowej Piotra Lamańskiego i uczennicy klasy VI Natalii Pietrzyk, a w konkursie Pięknego czytania dla klasy II szkoły podstawowej zwycięzcami zostali Jakub Kazimierski, Weronika Wiślak i Oliwia Wawrzykowska. Dla rodziców została zorganizowana prelekcja pt.Wpływ czytania na rozwój dziecka prowadzona przez psychologa z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. 

    Zapraszamy do wypożyczania książek.

  • Ogólnoposki program edukacyjny "Zdrowe-Nietrudne". Kolekcjoner witamin i składników mineralnych. Co muszą zawierać zdrowe posiłki?

           W poniedziałek 19 grudnia , uczniowie klasy II SP realizowali kolejne zadanie programu edukacyjnego „ZDROWE – NIETRUDNE” pt.: ,,Kolekcjoner witamin i składników mineralnych''. Na początku witaminka Celinka przywitała się z dziećmi i przedstawiła cel zajęć. Dzieci miały do wykonania różne zadania, z którymi świetnie sobie poradziły. Uczniowie poznali właściwości oraz występowanie witamin i składników mineralnych. Zajęcia przebiegły w bardzo radosnej atmosferze :-).

    Dla wszystkich zainteresowanych: na stronie internetowej programu #zdrowenietrudne: www.zdrowenietrudne.pl

  • Ogólnopolski program edukacyjny "Zdrowe-Nietrudnne". Zdrowe przekąski dla aktywnych dzieci.

          W poniedziałek: 5 i 12 grudnia uczniowie klasy II SP realizowali kolejne zadania programu edukacyjnego ZDROWE – NIETRUDNE. Przy pomocy nauczyciela wykonali dwie zdrowe przekąski dla aktywnych dzieci: „Koktajl mocy” i „Kulki sportowca”. Posiłki te są bogate w witaminy i minerały (zawierają warzywa i owoce), korzystne dla zdrowia cukry, z których organizm pozyskuje energię (płatki owsiane i jaglane, kasza jaglana, banany, wafle ryżowe). Zawierają także białka (mleko), które są potrzebne, aby organizm rósł, rozwijał się i był coraz silniejszy. Uczniowie po przygotowaniu posiłków przystąpili do konsumpcji.

    Dla wszystkich chętnych przepisy:

    KULKI SPORTOWCA

    5 łyżek ugotowanej kaszy jaglanej Kupiec

    5 łyżek wiórków kokosowych

    5 wafli ryżowych wieloziarnistych

    3 marchewki

    1 szklanka świeżych lub suszonych, namoczonych daktyli bez   pestek

    1 łyżeczka cynamonu

          Marchewkę umyć, obrać i zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Następnie wszystkie składniki, oprócz wafli, zmiksować blenderem i uformować z powstałej masy kulki wielkości orzecha włoskiego. Wafle pokruszyć w dużej misce. Obtoczyć w nich każdą z kulek, aby stały się chrupiące i ułożyć na talerzu. Kulki można schłodzić, aby nabrały nieco twardszej konsystencji.

    KOKTAJL MOCY

    30 łyżek płatków owsianych błyskawicznych KUPIEC
    10 łyżek płatków jaglanych KUPIEC
    5 owoców mango lub 10 bananów
    5 cm świeżego imbiru
    1 l mleka
    1 l soku przecieranego z marchwi bez dodatku cukru

    Płatki zmieszać z mlekiem i sokiem w dużej misce lub salaterce, a następnie odstawić na 15 min., aby napęczniały. W tym czasie przygotować mango – należy je umyć, przekroić wzdłuż na pół, wykrawając płaską pestkę, która jest wewnątrz owocu i pokroić miąższ w kostkę wewnątrz połówek owocu, nie przekrawając skórki. Oddzielić kostki miąższu od skórki za pomocą łyżki. W wypadku bananów obrać owoce ze skórki i pokroić na plastry. Imbir obrać
    i pokroić na plasterki. Owoce dodać do mieszaniny w misce i zmiksować blenderem na gładki.

    Dla wszystkich zainteresowanych: na stronie internetowej programu #zdrowenietrudne: www.zdrowenietrudne.pl

  • Ogólnopolski program edukacyjny „Zdrowe – Nietrudne”. Poszukiwacz zdrowej energii. Energia dla aktywnego dziecka.

    Ogólnopolski program edukacyjny „Zdrowe – Nietrudne”. Poszukiwacz zdrowej energii. Energia dla aktywnego dziecka.

           W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod nazwą „Zdrowe – Nietrudne” 21 listopada odbyły się pierwsze zajęcia. Tematem spotkania było poszukiwanie zdrowej energii dla aktywnego dziecka. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od spotkania z nieśmiałą Witaminką Celinką i Wafelkiem Stefciem, którzy przekazali dzieciom wiedzę o tym, co robić, by być zdrowym. Celinka to nieśmiała kukiełka – od dziś koleżanka dzieci, Stefcio natomiast - ichkolega; chłopiec bardzo aktywny, który prowadzi sportowy tryb życia, lubi grać w piłkę i spędzać czas na świeżym powietrzu. W czasie trwania programu będą oni mieli do przekazania dużo ciekawych informacji na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.  Uczniowie obejrzeli krótki film, w którym pani dietetyczka wyjaśniała, skąd można czerpać energię, potrzebną do życia. Przy pomocy Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dowiedzieli się na temat zdrowego odżywiania. Przeczytali również historię Stefcia i wykonali w grupach poszczególne zadania. Każda z grup tworzyła listę zdrowych zakupów, korzystając z Piramidy Zdrowego Żywienia. Drugoklasiści układali dla Stefcia zdrowe menu na cały dzień, pamiętając o zdrowych produktach. Analizowali też błędy bohatera opowiadania wokół tematu: Czy Wafelek Stefcio zdrowo się odżywia? Była też zabawa w kalambury, gdzie wybrane osoby losowały karteczkę z nazwą dyscypliny sportowej, następnie ruchem lub gestem przedstawiały wylosowane hasło, a pozostali odgadywali je i naśladowali dany sport ruchem. Na zakończenie wykonywaliśmy karty pracy, które sprawdzały wiedzę dzieci.

              Dla wszystkich zainteresowanych: na stronie internetowej programu #zdrowenietrudne: www.zdrowenietrudne.pl dostępne są zakładki dla uczniów i rodziców, dzięki którym każdy uczeń będzie mógł poznać tajemnice zdrowego żywienia, odkryć przepisy na proste i pyszne posiłki, a potem spróbować swoich sił w gotowaniu – oczywiście pod okiem dorosłych.
    Z kolei rodzice znajdą na stronie porady i wskazówki żywieniowe, propozycje aktywności fizycznej oraz przepisy, które świetnie nadają się, by przygotowywać je z dziećmi.

    Cała klasa była zaangażowana w zajęciach, co przedstawiamy na zdjęciach- zapraszamy do galerii

    https://zpsgpodlipie.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=231

    M.Kurek

     

  • PROGRAM EDUKACYJNY ZDROWE-NIETRUDNE

    PROGRAM EDUKACYJNY ZDROWE-NIETRUDNE

             W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II edukacji wczesnoszkolnej wraz z wychowawcą przystąpili do programu edukacyjnego pod nazwą „ZDROWE - NIETRUDNE”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkoli.  Jego celem jest propagowanie wśród dzieci zdrowego sposobu odżywiania oraz nauki o zdrowym odżywianiu, w szczególności poprzez wykreowanie wśród dzieci przeświadczenia, że zdrowe żywienie ma niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Program będzie trwać do 30 czerwca 2017 roku, a naszym zadaniem będzie wykazanie, że realizujemy wszystkie lekcje zgodnie z materiałami przeznaczonymi do Programu poprzez umieszczanie na stronie internetowej szkoły relacji lub fotorelacji ze wszystkich przeprowadzonych zajęć.

    M.Kurek

  • Konkurs czytelniczy

       23 listopada 2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolesławiu odbył się konkurs  wiedzy Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, pogłębianie wiedzy o życiu i twórczości pisarza z okazji Roku Sienkiewicza. Uczestnicy wypełniali pisemny test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych na temat życia pisarza i jego wybranych utworów. W czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników zaproszony gość Pan Piotr Nogieć - autor książek o rodzinnym Olkuszu, kolekcjoner starych fotografii, malarz akwarelista przedstawił  zdjęcia starego Olkusza zgromadzone w swoich zbiorach. Z naszego Zespołu udział w konkursie wzięły uczennice klasy drugiej gimnazjum: Paulina Stachura, Paulina Skorus, Emilia Bonecka i Małgorzata Wójcik. Wyróżnienie zdobyła Paulina Skorus.

    Dziękujemy za mile spędzony czas i słodki poczęstunek.

     

  • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI - „ŚWIAT PRZYRODY W POEZJI DZIECIĘCEJ”

               W dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej zaprezentowali swoje możliwości recytatorskie w I etapie : Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Jury oceniało interpretację, dobór wiersza, staranną dykcję oraz bezbłędne pamięciowe opanowanie tekstu.

    Laureatem I miejsca został Szymon Zabielski – uczeń klasy III . Otrzymał tytuł „Mistrza Recytacji Szkoły Podstawowej w Podlipiu”. Uczennica – Oliwia Wawrzykowska otrzymała tytuł „Wicemistrza Recytacji Szkoły Podstawowej w Podlipiu” (II miejsce, klasa II. Uczeń – Bartłomiej Kubański otrzymał tytuł „Wicemistrza Recytacji Szkoły Podstawowej w Podlipiu” (III miejsce, klasa II).

  • Konkurs literacko - plastyczny

        21 listopada 2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bolesławiu odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Literacko - Plastycznego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej pt: Bajki, baśnie i legendy polskie. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Do baśni Janiny Porazińskiej O dwunastu miesiącach, którą przeczytały Panie bibliotekarki , uczestnicy konkursu wykonali pastelami ilustracje. Nasz Zespół reprezentowały trzy uczennice: z klasy drugiej Natalia Tomczyk, Nikola Lorek i z klasy trzeciej Natalia  Niezgoda. Wszyscy uczestnicy mile spędzili czas i nawiązali nowe znajomości.

    Dziękujemy za zaproszenie i słodki poczęstunek.

  • "Wylosuj Anioła"

    "Wylosuj Anioła"

            Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej, wzięli udział w akcji pisania Kartek - Wsparcia "Wylosuj Anioła". Akcja ta powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Uczniowie wykonali samodzielnie kolorowe kartki i z pomocą rodziców napisali kilka słów wsparcia oraz życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Gotowe Kartki wysłaliśmy na adres Fundacji”Gdy Liczy się Czas” w Lublinie, gdzie zostaną doręczone dzieciom. Jeśli ktoś byłby zainteresowany taką formą pomocy odsyłamy na stronę Fundacji, pod tym linkiem http://gdyliczysieczas.pl/wylosuj-aniola/ można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące całej akcji. Zachęcamy do wsparcia, bo warto pomagać.

     

    M.Szreter

  • "Dzień Śniadanie Daje Moc"

    "Dzień Śniadanie Daje Moc"
    08.11.2016

    W "Dniu Śniadanie Daje Moc" uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej przygotowali smaczne owocowe śniadanie dla uczniów i pracowników naszego Zespołu. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, przygotowali swoje stanowiska oraz potrzebne sprzęty i produkty do wykonania zadania. Podczas pracy uczniowie chętnie pomagali sobie nawzajem. Najwięcej radości sprawiło im dzielenie się posiłkiem z innymi uczniami i pracownikami placówki oraz wspólne spożywanie śniadania. Śniadanie Daje Moc - to program edukacyjny, do którego w tym roku szkolnym przystąpiła nasza placówka oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej. Najważniejsze cele programu, to: zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

    M. Szreter

  • Konkurs - Bajkowe kukiełki

    Konkurs - Bajkowe kukiełki

         Nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym pod haslem " Bajkowe kukiełki". Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych oraz zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Uczestnicy konkursu wykonali kukiełkę przedstawiającą postać literacką z bajki.

  • Warsztaty profilaktyczne

       24 października 2016r. uczniowie klas IV - VI wzięli aktywny udział w warsztatch profilaktycznych pt: W grupie siła prowadzonych przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki z Krakowa. Podczas zajęć uczniowie uczyli się jak budować pozytywne relacje z kolegami w klasie. Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatch pt: Jak na szpilkach poruszających temat efektywnego radzenia sobie z problemami. Podczas dyskusji, pogadanki i ćwiczeń uczniowie rozwijali umiejętności interpersonalne , które są niezbędne do pokonywania trudności i zaspokajania potrzeb psychicznych bez uciekania się do przemocy lub używania substancji psychoaktywnych. Zajęcia były prowadzone dynamicznie, aktywnie, ciekawie dla uczniów, którzy z uśmiechami wrócili na kolejne lekcje.

    Dziękujemy Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławiu i Pełnomocnikowi ds. Profilaktyki za sfinansowanie warsztatów.

  • Wizyta policjantów w Przedszkolu

    Wizyta policjantów w Przedszkolu

         We wtorek 04.10.2016 r. Przedszkole odwiedzili Panowie Policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie. Zapoznali dzieci z charakterem pracy funkconariusza policji, przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach i omówili sytuacje niebezpieczne w codziennym życiu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie odpowiadały i zadawały pytania. Miło i ciekawie spędziły czas.

    Agnieszka Szymczyk - Wyżychowska

  • Jesienne drzewo

        We wrześniu w świetlicy szkolnej ogłoszony został konkurs plastyczny pt: Jesienne drzewo. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II, III, IV i V szkoły podstawowej. Nagrody za wykonane prace otrzymali:

    I miejsce Weronika Mistela kl. V
    II miejsce Szymon Mistela kl.V
    III miejsce Paulina Płońska kl.II i Dominika Mistela kl.II

    Wyróżnione zostały również prace wykonane przez;

    Julię Gumułkę kl.III
    Oliwię Wawrzykowską kl.III
    Kamila Banasika kl.III
    Adama Piętkę kl.III
    Dawida Gamrata kl.III
    Magdalenę Wojnę kl.IV
    Mateusza Wojnę kl.IV

    Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Zapraszamy do obejrzenia prac w świetlicy szkolnej.

                                                                                                                                                 Edyta Sadzawicka
     

  • 55-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Podlipiu

    24 września 2016 roku uczniowie Zespołu Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnego w Podlipiu wzięli udział w obchodach 55-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Podlipiu. Uroczystość miała miejsce w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Podlipiu. W ramach współpracy szkoły ze społecznością lokalną, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali krótki program artystyczny. Przedszkolaki i uczennice klasy III zatańczyli, natomiast uczniowie I i II klasy gimnazjum zaprezentowali skecz na temat prawdopodobnego powstania Koła. Atmosfera panująca wśród zaproszonych gości była znakomita, a występy dzieci przyjęte zostały z wielkim entuzjazmem. 
    W tym miejscu dla wszystkich członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Podlipiu składamy serdeczne gratulacje i podziękowanie za trud i wkład w kultywowanie polskich zwyczajów, zarówno wśród społeczności lokalnej, jak i na zewnątrz. Mamy nadzieję, że działalność Koła będzie wzorem do naśladowania dla młodego pokolenia. Życzymy ponadto dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz dalszej satysfakcjonującej pracy. Jesteśmy przekonani, że zapisane zostaną dalsze długie i piękne karty historii działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Podlipiu.

  • Próbny alarm przeciwpożarowy

    Próbny alarm przeciwpożarowy

    W dniu 23 września 2016 r. uczniowie i pracownicy naszego Zespołu wzięli udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych z Podlipia i Bolesławia. Celem akcji było przygotowanie osób przebywających na terenie Zespołu do właściwego zachowania się w sytuacji pożaru oraz zapoznanie z obowiązującymi w przypadku zagrożenia procedurami. Ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie, a dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była możliwość zobaczenia wozów strażackich z bliska oraz zajrzenie do ich wnętrza. Więcej zdjęć z akcji: http://zpsgpodlipie.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=208

     

     

  • "NA SZLAKU HISTORII"

               17 września 2016r. wspólnie z uczniami i nauczycielami ze szkół na terenie gminy Bolesław wzięliśmy udział w rajdzie pieszym „Na szlaku historii”. Trasa liczyła ok. 5 km (Kirkut – Polana i Pomnik Nullo – Dworek staropolski w Krzykawce) i była pierwszą z trzech „żywych lekcji” historii, przyrody i geografii regionu.  

    Uczestnicy wysłuchali prelekcji pana Tomasza Sawickiego na temat tragicznych wydarzeń z czasów II wojny światowej, historii o roku 1863, opowieści o bohaterskiej walce powstańców styczniowych i śmierci płk. Francesco Nullo. Poznali także zabytki architektury dworkowej i przyrodnicze ciekawostki parku w Krzykawce.  Po pokonaniu trasy każdy o(d)znaczony uczestnik rajdu otrzymał folder promujący Gminę BolesławKolejny rajd „Na szlaku pomników przyrody” odbędzie się już 8 października.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Przedszkolno-Szkolny w Podlipiu
    Podlipie 153
    32-329 Bolesław
  • /fax: (32) 642 41 77

Galeria zdjęć