ROZWIJANIE DZIECIĘCYCH PASJI

Drodzy Rodzice,
dla prawidłowego rozwoju psychospołecznego dziecka ważne jest, aby miało ono swoją pasję, która wpływa pozytywnie na kształtowanie prawidłowej samooceny.
Zachęcam do zapoznania się z propozycjami kreatywnego wspierania rozwoju dziecięcych pasji.

Drodzy Rodzice,

zapraszam do skorzystania z ciekawych pomysłów zabaw w domu, które możecie zaproponować swoim pociechom.

Drodzy Rodzice,

podczas, gdy nam, dorosłym dużo łatwiej przychodzi oswojenie się w trudnej sytuacji oraz zapamiętanie ważnych faktów na temat koronawirusa, dzieci mogą mieć z tym problem. W nadchodzącym czasie, wielu rodzicom trudno będzie wytłumaczyć swoim dzieciom, dlaczego nie mogą spotykać się z przyjaciółmi w przedszkolu, na placach zabaw, na spacerach.

Zachęcam do skorzystania z dwóch wersji historyjek - krótkich opowiadań o koronawirusie i problemów z nim związanych. Czasem łatwiej jest przekazywać trudne treści za pomocą bajki.

Rodzicu,

naucz dziecko dobrej organizacji i zarządzania czasem. Zapraszam do wykonania prostej karty pracy - plan tygodnia/dnia.
Grafikę można uzupełnić dowolną techniką.

Rodzicu,

zachęcam do zapoznania się z e-book'iem ze zbiorem bajek i opowiadań, podejmujących temat chorób i wirusów.

Polecany do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego - z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu;  z drugiej - metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia.

Wirusowy alarm - e-book.pdf

Drodzy Rodzice,

zachęcam do zapoznania się z kolejną propozycją z zakresu bajkoterapii - opowiadanie wraz z kolorowanką. Treść bajki nawiązuje do aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Drodzy Rodzice,

zachęcam do skorzystania z e-book'u "50 zabaw rozwijających zmysly". W materiałach znajdują się propozycje zabaw, pozwalające w przyjemny sposób rozwijać zmysły dzieci. Propozycje zabaw można dowolnie modyfikować, w zależności od Waszych potrzeb i preferencji.

Drodzy rodzice,

zachęcam do skorzystania z e-book'u: "Kreatywny czas wolny".
Materiały zawierają propozycję zabaw z dziećmi, które przyniosą Wam wiele radości. Do przygotowania większości z nich wystarczy to, co masz w domu oraz odrobina wyobraźni. Udanej zabawy!